in ,

9 עצות וטיפים חשובים שיום אחד אולי יצילו לכם את החיים

כשאנשים שומעים את הביטוי 'טיפים להישרדות' רבים מהם מיד מדמיינים סיטואציות דומות לאלו כמו של רובינזון קרוזו או בר גרילס: קרב של אחד על אחד נגד הטבע.

אך המציאות היא שאפילו בעיר טוב לדעת מה לעשות כאשר הסיטואציה דורשת מכם להימנע ממצבים קשים.

אספנו עבורכם חלק מהעצות הטובות ביותר שיעזרו לכם לוודא שלא תיכנסו לפניקה בסיטואציות מסוכנות.

שימוש במפתחות להגנה עצמית

את העצה הזו רואים לא מעט ברשת: כדי להגן על עצמכם כשמתקיפים אתכם ברחוב, החזיקו את המפתחות בין האצבעות כמו בתמונה הגדולה למעלה. אך האמת היא שזה לא רעיון טוב, מכיוון שאתם עלולים לפצוע את עצמכם. כדי להכניס את המפתחות לתנוחה הזו אתם זקוקים לזמן, ולא בטוח שיש לכם את הזמן הזה.

הרבה יותר אפקטיבי זה להחזיק את המפתחות כמו שהייתם מחזיקים סכין, או להחזיק אותם חזק בתוך אגרוף.

אם נהג המונית מתנהג בצורה מוזרה

לפני שאתם עולים למונית, רשמו את המספר שלה. אם נהג המונית מתנהג בצורה מוזרה, התקשרו למישהו (לא משנה מי) שאתם מכירים, או שפשוט תעמידו פנים שאתם מתקשים. במהלך השיחה תגידו להם מה מספר המונית.

אל תמעיטו בערכן של קרציות

קרציות מעבירות מחלות, הזמר המפורסם מאיר אריאל מת כתוצאה מעקיצה של קרציה. לכן אם אתם נעקצים או אפילו חושבים שנעקצתם על ידי קרציה, לכו מיד לרופא לבדיקה.

קרציות יכולות להידבק אליכם בכל מקום, במיוחד אם יש לכם כלבים או חתולים בבית. כדי להוציא קרציה תפסו אותה עם פינצטה בזהירות ושלפו אותה בעדינות.

אם מישהו אומר לכם שהוא לא יגע בכם, תעמדו על המשמר

שימו לב להבטחות מוזרות. אם מישהו אומר, בלי שום סיבה נראית לעין, שהוא לא מתכוון לנגוע בכם, זה צריך להדליק אצלכם נורה אדומה, מכיוון שהוא כנראה כן מתכוון לעשות את זה.

כסף למקרה חירום

זה רעיון מצוין להחביא כסף בקייס של הטלפון הנייד. תמיד יש סיכוי שתהיו זקוקים באופן דחוף לכסף (כמו למשל לשלם לנהג מונית). כסף למקרה חירום יכול להציל אתכם אם הארנק או התיק שלכם נגנב או נאבד.

אפקט הקהל

אם אתם או מישהו שנמצא איתכם לפתע לא מרגיש טוב במקום ציבורי, אל תבקשו בבת אחת מכולם לעזור לכם. במקום, תמצאו את האדם הקרוב ביותר, ותשאלו אותו ספציפית, אחרת האחריות פשוט 'מתפזרת': אנשים יחשבו שמישהו אחר כבר לקח אחריות לטיפול במקרה החירום, והם פשוט ימשיכו ללכת.

מה לעשות אם אתם לא מצליחים לפתוח חלון במכונית שוקעת

אם אתם נמצאים בתוך מכונית שוקעת, עליכם מיד לפתוח חלון ולצאת החוצה בלי לחכות רגע. אבל מה לעשות אם אתם לא מצליחים לפתוח את החלון? זה יכול לקרות אם גוף המכונית נפגע כתוצאה מהתנגשות. בשל הסיבה הזו, תמיד טוב שיהיה לכם משהו כבד במכונית למקרה שתצטרכו לשבור את החלון. מנעול להגה, מטף לכיבוי אש, או כל חפץ כבד אחרי שיכול להתאים.

חוק בטיחות פשוט למדרגות שרוב האנשים שוכחים

לעולם אל תכניסו ידיים לכיסים כשאתם עולים או יורדים במדרגות על מנת שתוכלו לתפוס בקלות את המעקה אם אתם מחליקים. אבל אם אתם כן נופלים, הידיים שלכם יכולים לשחק תפקיד חשוב במניעת פגיעה חמורה בראש.

אם משהו נראה חשוד, אל תפחדו להיות גסי רוח

תמיד תהיו אמיצים מספיק כדי לסרב לבלות זמן עם אנשים שנראים מוזרים. אם אתם מפחדים להיות לבד במעלית עם השכן ומרגישים שמשהו לא כשורה, אל תתעלמו מהאינסטינקטים שלכם רק כדי להימנע מפגיעה ברגשות של מישהו.

האיש הזה ראה נערה בהריון בת 14 בחוץ בקור – זה שובר את הלב

אישה אושפזה ועברה ניתוח חירום אחרי שקיבלה זיהום קטלני מכסיסת ציפורניים