in

15 סיבות מדוע הילד האמצעי הוא האח הכי טוב

להיות הילד האמצעי זה לא קל.

תקועים בין האח הבכור שתמיד יהיה הראשון להגיע לאבן דרך כלשהי לאח הצעיר שתמיד יהיה ה'תינוק' של המשפחה, לפעמים מתעלמים מהם.

אך יש גם יתרונות ייחודיים לילדי הסנדביץ'. חוקרים גילו שילד אמצעי מסוגל לפתח לעצמו תכונות מועילות בזכות העמדה הייחודית שלו במשפחה.

הנה כמה מהן:

1. הם מומחים במשא ומתן

ילדים אמצעיים ניצבים בפני אתגר גדול יותר כשהם צריכים להשיג את מה שהם רוצים, אז הם צריכים להיות מומחי מניפולציה ומשא ומתן. למעשה, קתרין שומן, המחברת של The Secret Power of Middle Children, מצאה ש 52% מהנשיאים של ארצות הברית הם ילדי סנדביץ' – כולל לינקולן, קנדי, וטדי רוזבלט.

2. הם שומרים על השלום

להיות מומחה משא ומתן מגיע גם עם יכולת טובה לפתור בעיות. נלסון מנדלה, ומרטין לותר קינג, שניהם היו ילדי סנדביץ'.

3. הם יצירתיים ביותר

לילדים אמצעיים יש הרבה זמן לעצמם, מה שמאפשר ליצר היצירתי שלהם להתפרץ החוצה בזמן שהם מנסים לבדר את עצמם.

4. יש עליהם פחות לחץ

כל משקל ההצלחה תמיד נמצא על כתפיו של הילד הבכור – במיוחד בגלל שההורים מרגישים כל כך הרבה לחץ כשהם מגדלים את הילד הראשון ורוצים שהוא יצא מושלם. עם הילד הצעיר, הם בדרך כלל עסוקים מרוב פינוקים. אך הילד האמצעי, זוכה לחיות חיים שלווים ורגועים בלי כל הלחץ הזה.

5. הם בני זוג נפלאים

כשאתם נשואים אתם כל הזמן מנהלים משא ומתן. מי יזרוק את הפח? מי יאסוף את הילד? כישורי המשא ומתן של הילד האמצעי הופכים את ההחלטות הללו לעניין קליל.

6. הם מצוינים באלתור סיפורים

לא משנה אם הם מנסים להשיג תשומת לב או להסיר אשמה מעליהם, הילדים האמצעיים יודעים להמציא סיפורים במקום.

7. הם הדבק של המשפחה

הילד האמצעי הוא בדרך זה שדואג שהמשפחה תיפגש בחגים. הוא בדרך כלל זה שפותר ריבים משפחתיים.

8. הם תמיד צריכים להוכיח את עצמם

הילד הבכור יוצא ללא פגע כי ההורים לא ציפו, אז הם תמיד מאשימים את הילד האמצעי. ואז בגלל שהילד האמצעי דווקא התנהג לפי החוקים, הם מחליקים את זה כשזה מגיע לאח הצעיר. טוב, אז זה לא באמת דבר טוב, אבל הוא בהחלט קשור לילד האמצעי.

9. הם יודעים איך לחלוק עם אחרים

הילד האמצעי תמיד מקבל את מה שהיה שייך לאח הבכור – אופניים, בגדים, צעצועים, הכל. ילדים אמצעיים יודעים איך לחלוק עם כולם.

10. הם עובדים קשה, ונהנים יותר

ילדים אמצעיים יודעים איך לעבוד קשה ולהשקיע מכיוון שכל החיים שלהם הם היו צריכים לעבוד קשה כדי לקבל תשומת לב. ואז, כשמגיע הרגע להשתחרר, הם יודעים איך לבלות מכיוון שהם גדלו מתחת לרדאר.

11. הם מרוויחים מזה שיש להם אח מבוגר ואח צעיר

הילד האמצעי זוכה ללמדו מהטעויות של אחיו הגדול, והוא גם זוכה להיות האח המגניב של אחיו הצעיר. בנוסף, הם יכולים להאשים כל אחד מהאחים שלהם על פאשלות שהם עשו.

12. הם עושים הכל בדרך שלהם

ילדים אמצעיים משתוקקים לעצמאות, ובדרך כלל עוזבים את בית ההורים כמה שיותר מהר. זה לא שהם לא אוהבים את המשפחה שלהם – הם פשוט רוצים לעשות את זה בדרך שלהם! רייצ'ל גרין מחברים היא הדוגמא המושלמת.

13. הם זורמים

אחרי זמן מה, הילד האמצעי פשוט מתרגל לנער מעצמו את האכזבה. הם יודעים שהם צריכים לבחור את המלחמות שלהם, ולא כל דבר צריך להיות ריב.

14. הם דייקניים מאוד

ילדים אמצעיים נוטים להיות דייקניים ביותר. אם תגידו להם להיות במקום כלשהו ב 8:20, הם כנראה יהיו שם ב 8:25.

15. הם יודעים שלא הכל קשור אליהם

לילדים אמצעיים יש פרספקטיבה ייחודית על החיים. הם תמיד רוצים לעזור לאחרים – אולי מכיוון שכל חייהם הם היו האח שתמיד פונים אליו.

הם לא מחפשים תשומת לב בצורה ישירה, אבל זה לא אומר שהם לא רוצים אותה. אז תעשו להם את היום ותגידו להם שאתם מעריכים את כל מה שהם עשו עבורכם!

הבעל לפתע רצה להתגרש – היה המום מהתגובה של אישתו: השורה האחרונה ניפצה לי את הלב

נער בן 18 המציא חזייה שיכולה להציל חיים של מיליוני אנשים אחרי שאמא שלו כמעט מתה מסרטן