in

תראו איפה אתם משמינים ואנחנו נגיד לכם איך לתקן את זה

להיות עם עודף משקל זה הרבה יותר מסובך ממה שאנשים חושבים. להשמנת יתר יש הרבה תסמינים שאי אפשר לראות על פני השטח. אך עדיין מציגים לאנשים פתרונות שטחיים שוב ושוב, ועבור רבים, השיטות הללו פשוט לא עובדות.

עכשיו אנחנו סוף סוף מצליחים להבין מדוע חלק מהאנשים מגיבים טוב לשיטה אחת, וחלק מהאנשים מגיבים טוב לשיטה אחרת.

מחקר קיבץ יחדיו 4000 אנשים שמנים מבוגרים, ואז חילקו אותם לקטגוריות שונות. כך המחקר של בריאות יורקשייר תייגה את הקבוצות השונות:

נשים צעירות ובריאות – נשים שמנות, אך עם פחות סיבוכים שקשורים להשמנה, כמו סוכרת סוג 2.

גברים שתיינים – כמו הקטגוריה למעלה, אבל עם צריכת אלכוהול גבוהה.

לא מאושרים, מלאי חרדות בגיל העמידה – בעיקר נשים עם בריאות מנטלית לא טובה, והרגשה לא טובה באופן כללי.

קשישים בריאים ועמידים – באופן כללי בריאות טובה, אבל עם מאפיינים צריכת אלכוהול גבוהה ולחץ דם גבוה.

בריאות רעה – אנשים עם יכולת כלכלית נמוכה ועם הכי הרבה מחלות כרוניות.

זה מחקר חשוב מאוד מכיוון שהוא יורד לפרטי פרטים ומגלה מדוע לאנשים יש נטייה להשמנה, ואיך הם יכולים להרזות לפי הדברים שיעבדו במיוחד עבורם. למרות שצריכים להתבצע מחקרים נוספים כדי להתמקד ולהגיע לכל הגורמים והטיפולים.

התמונות למטה לא קשורות ישירות למחקר, אבל הן מעניקות מבט מצוין לסוגים של גוף האדם שמחזיק משקל במקומות שונים. על ידי זיהוי הגוף שלכם ו/או של אנשים שאתם מכירים, תוכלו ללמוד איך להוריד את המשקל העודף הזה.

mis1יש שני סוגים של חלוקת שומן בגוף: אנדוראיד וגינואיד

לפי PositiveMed:

"חלוקת שומן 'אנדרואידית' נקראת כך מכיוון שיותר גברים מנשים חווים אותה. אולי שמעתם על זה בעבר בתור 'גוף תפוח' כאשר היקף המותניים רחב יותר מהירכיים… חלוקת שומן 'גינואידית' נפוצה יותר אצל נשים. אתם אולי מכירים את זה בתור 'גוף אגסי', כאשר היקף הירח רחב יותר מהיקף המותניים".

תזהו את מבנה הגוף שלכם לפי התמונה ולמטה תקראו מה אתם יכולים וצריכים לעשות בנידון.

leg1

1. השמנה בחלק גוף העליון (אנדרואידי)
אתם כנראה לא עושים מספיק התעמלות, אך צורכים יותר מדי אוכל. אם תאכלו פחות חטיפים וממתיקים, ותתאמנו פעם ביום למשך 30 דקות, זה יעשה הבדל גדול במאמצי הורדת המשקל שלכם.

2. השמנה במרכז הבטן (אנרואידי)

מילות המפתח כאן הן לחץ, חרדה ודיכאון. יתכן והן הגורמים להשמנה. בשביל זה כדאי לכם לנסות אימון מסורתי של שריפת קלוריות, ולשלב טכניקות של רגיעה, כמו סוגים של מדיטציה או יוגה. גם בצורה הזאת תוכלו להוריד משקל.

3. השמנה בחלק גוף תחתון (גינואידי)

נשים רבים סובלות מהבעיה הזאת והמטרה צריכה להיות תרגילי התנגדות לחלק גוף תחתון, יחד עם אימון סיבולת לב ריאה. זה אזור לא קל, יתכן ותצטרכו לשנות את התפריט היומי שלכן.4. השמנה בבטן – כרס (אנדורידי)
זה יכול להיות מקרה קלאסי של יותר מדי אלכוהול, כשההוכחה היא 'כרס בירה' ששתיינים כבדים מגדלים עם הזמן. הפחיתו בכמות האלכוהול, התמקדו בתרגילי נשימה שיגרמו לטורסו לעבוד, וכמובן תשנו את התפריט והוסיפו אימוני סיבולת לב ריאה.

5. השמנת בחלק גוף תחתון כולל רגליים תחתונות (גינואידי)
זה שכיח אצל נשים בהריון כשסימן שכיח היא נפיחות ברגליים. אקרובטיקה במים יכולה לעזור מכיוון שהיא מפחיתה את הלחץ על המפרקים.

6. כרס בולטת עם שומן בגב בעליון
גם זה נגרם כתוצאה מחוסר פעילות גופנית. שמירה על רמת הסוכר בדם היא המפתח, כמו גם פעילות גופנית ותפריט נכון – בו אתם צריכים להגביל את כמות האוכל שאתם צורכים בכל ארוחה, ובמקום תאכלו במנות קטנות יותר.

התמונה והפתרונות נותנים לכם רעיון מה אתם צריכים לעשות, אבל כמובן שגם בעיות הורמונליות וגנטיקה משחקות תפקיד. תמיד התייעצו עם מומחה רפואי כדי ללמוד ולדעת מה הפתרון הטוב ביותר כדי להוריד משקל ולהישאר בריא באותו הזמן.

היא הייתה בטוחה שהחבר ארגן לה הפתעה נעימה לכבוד יום האהבה. היא בהחלט לא ציפתה לזה…

זה מה שבעלך חושב כשהוא מסתכל על נשים אחרות!