in

ג'ינה בת ה 49 זכתה לתואר 'הסבתא הכי סקסית בעולם'

כולנו מזדקנים בצורה שונה. עבור רובנו, זה אומר שיהיו לנו קמטים חדשים פה ושם, ואולי נעלה קצת במשקל, והדברים לא יהיו בדיוק כפי שהיו בעבר.

כמובן, זה תהליך טבעי לחלוטין של הזדקנות. בגיל מבוגר יותר אתם הופכים יותר בטוחים בעצמכם ופשוט לא אכפת לכם מה אחרים חושבים.

מצד שני, זה לא המקרה אצל כולם. יש אנשים שמצליחים לשמור על מראה צעיר לא משנה מה. כמו למשל ג'ינה סטוארט שמחזיקה בתואר, לפי האינטרנט, 'הסבתא הסקסית ביותר בעולם'.

האוסטרלית בת ה 49 היא אמא לארבעה ילדים: ג'יימס 27, קודי 22, קייסי 25, וסאמר, 4, ויש לה נכד אחד.

בלי ניתוחים פלסטיים, כך היא טוענת

הסבתא היפה השתתפה בכמה תחרויות יופי, והגיעה למקום ה 90 בדירוג הנשים היפות ביותר באוסטרליה.

ג'ינה ידועה בתמונות הפרובוקטיביות שלה באינסטגרם, והיא עלתה לכותרות בשנת 2018 כאשר הגיעה לגמר תחרות מקסים באוסטרליה – אירוע בו התחרתה נגד בנות 18.

 

View this post on Instagram

 

💕Good Vibes 💕 For the hotter version of this photo shoot , go to my premium content 💕💕

A post shared by Maxim Hot 100 Model. W.H.G (@ginastewartofficial) on

ג'ינה הייתה בהלם מכל תשומת הלב לה זכתה אחרי התחרות – היא לא הייתה מוכנה למילים החמות.

"כל החברים שלי אומרים שאני נראית הכי טוב מזה שנים. אני חייבת להודות שאף פעם לא טיפלתי בעצמי, אבל זה בגלל שלא היה לי את הידע שיש לי היום", היא אמרה.

לפני שנתיים, היא דיברה עם הדיילי מייל האוסטרלי וחשפה את 'הסוד' שלה להזדקנות יפה.

לפי ג'ינה, היא הצליחה לשמור על מראה צעיר בעזרת שמן קוקוס ושמן ורדים.

"הניתוח היחידי שעשיתי היה בחזה וזה היה לפני 10 שנים. אני לא משתמשת בבוטוקס או פילרים כי אני מאמינה בהזדקנות טבעית. אבל ברצינות, אין באמת סוד. אני חושבת שכולם יפים. אני לא עושה את זה כדי לקבל תשומת לב, כי אני שונאת את זה. אני פשוט מנסה לעשות הבדל ולתת השראה לנשים לא להיות אכזריות אחת לשניה".

 

View this post on Instagram

 

❤️Wearing this jump suit makes me feel like going into battle❤️ To all my followers i am unfortunately now under the influence of something called a shadow ban on Instagram . This is something that not many people know about but it’s a form of censorship. All my hashtags have been disabled meaning I do not show up anywhere on Instagram only on my Instagram page. Also if you type my name Gina Stewart you won’t find me I’m also search banned . So I am now censored by Instagram. The only way to find me is to specifically type in @ginastewartofficial exactly. The statement I would like to make is “The aribitrary and inconsistent application of their rules are the real issue.” Instagram has targeted my account , my account has followed the guidlines and the Instagram rules . My account is tasteful and artistic, glamorous and reflects that older woman can be beautiful . Life is not over once you turn 40 . I have generated a lot of traffic for Instagram over the past year throughout world press. I have raised money for cancer research , raised thousands and helped Jarred Allen homes for the wounded warriors. I have also personally raised money for my sick friend who suffered a stroke and couldn’t cover the bills or look after her young teenage boys. I am thankful for my abilities to help others and make a difference and I will continue to do so no matter what. I have created a back up account @worldshottestgrandma and will continue to upload content into both accounts , so I can continue on my path . I am at present supporting @icaniwillaustralia an organisation that highlights bullying and youth suicide prevention and will continue to talk about this especially the detrimental effects that online trolls have on people. People on my page have been overall very respectful, thank you ❤️

A post shared by Maxim Hot 100 Model. W.H.G (@ginastewartofficial) on

היא מכחישה בתוקף שעשתה ניתוחים פלסטיים חוץ מהגדלת חזה. ואת השתלים היא מתכננת להוציא בקרוב.

לפי ג'ינה, היא שמה אותם לפני 10 שנים כשזה היה טרנד. היא הודתה גם שהיא התמודדה עם חוסר ביטחון ושזה היה חלק מהסיבה שהיא עשתה את זה.

 

View this post on Instagram

 

🌈The 70s are in again , most of the fashion is going through a retro 70s revival and bringing to mind trends of the 70s such as Farrah Fawcett and her posters hanging on most teenagers walls . So I thought I would channel my best Farah Fawcett ex Charlie’s Angels tonight . Most women back then went bra less and wore tight t shirts . So I’m getting my tight t shirts on and following that trend, bringing sexy back . Also I think the slogan for coke back then was the real thing. Today I found out Gina Stewart was rated and trending on the zig index yesterday as 93 in fashion worldwide , crazy since I wear next to nothing . 🌈What do you all love about the 70s?

A post shared by Maxim Hot 100 Model. W.H.G (@ginastewartofficial) on

אבל המשמעות של חזה גדול לא הייתה ביטחון עצמי גדול יותר.

"חשבתי שאם אעשה את זה, החיים שלי ישתנו. ואם להיות כנה, הם מעולם לא השתנו, רק שפטו אותי יותר", היא אמרה.

"אני מסתכלת במראה ורואה כל כך הרבה פגמים אבל אני מנסה לא להתמקד בזה ופשוט מנסה להיות אסירת תודה על כך שאני חיה ונושמת על הכוכב הנפלא הזה".

 

View this post on Instagram

 

❤️Thank you Esteem medi spa voted best aesthetic practice 3 years running. I highly recommend anyone who is wanting to remove tattoos to go to Esteem and try the Picosure laser , a fast and effective tattoo removal that can remove tattoos in up to 5 sessions. It’s the worlds first and only picosecond aesthetic laser cleared by the FDA . Recognised as a breakthrough in tattoo removal . Even difficult colours such as blues and greens can be removed in fewer treatments and improved recovery times. I’m currently undergoing a few treatments to remove a shoulder tattoo and it’s already faded a lot after just 1 session with limited discomfort. Highly impressed and totally recommend. Visit www.esteemmedispa.com.au❤️ @esteemmedispa

A post shared by Maxim Hot 100 Model. W.H.G (@ginastewartofficial) on

הוציאה לוח שנה בעירום

ג'ינה לעתים משאירה דבר או שניים לדמיון, אבל השנה היא הוציאה לוח שנה עם תמונות שלה שחושפות הכל.

לפי האתר שלה, התמונות היו 'ברמה אחרת לגמרי'.

לוח השנה הנועז מכיל 12 תמונות חשופות חזה של ג'ינה, כך רשום באתר.

שתפו את הכתבה וספרו לנו מה אתם חושבים על סבתא ג'ינה.

אבא הבחין שמשהו 'לא בסדר' בפנים של התינוקת שלו, אז האחות אמרה לצלם תמונה – רגע של 1 מ 80,000!

אם חד הורית אימצה תינוקת שננטשה בבית החולים, לא היה לה מושג איזה סוד ענק היא עומדת לגלות