in ,

אמא שיתפה 'ביקורת' כנה על התינוקת שלה שנולדה עם תסמונת דאון – 352 אלף איש אהבו את זה

במשך יותר מדי זמן אנשים הסתכלו בזלזול, פקפקו, ובמקרים גרועים יותר, התנהגו בבריונות, כלפי אנשים עם תסמונת דאון.

כמובן, העולם מתחיל להשתנות והיום לאנשים עם תסמונת דאון קל יותר להשתלב בחברה.

ועדיין, זה יכול להיות מפחיד מאוד לשמוע שלילד שלך יש תסמונת דאון. התסמונת מגיעה עם סיבוכים שמשפיעים על הדרך בה הורה מגדל את הילד שלו, ועבור רבים, הם מרגישים שהם לא בטוח מוכנים למשימה הזו.

כשג'סיקה איגן נכנסה להריון, היא ובעלה היו מאושרים כל כך. אך הם קיבלו הרבה לחשוב עליו. כשג'סיקה הייתה בשבוע ה 11, הרופאים בישרו לה שהילדה שגדלה בתוכה סובלת מתסמונת דאון…

"כשהחלטנו להיכנס להריון קיווינו שזה יקרה באופן מיידי", אמרה ג'סיקה.

"כשזה לא קרה מהר, גילינו שקל יותר להתמודד עם זה מכיוון שיש כל כך הרבה אפשרויות עבור אנשים שמתקשים להיכנס להריון. הצטרפתי לקבוצת תמיכה של אי-פוריות ויצרתי חברויות רבות עם נשים אחרות שעברו את מה שאני עוברת. כשסבב ה IVF הראשון שלנו לא הצליח, הרגשנו אכזבה, אבל החלטנו לא להתייאש ולהמשיך לנסות. בטיפול ה IVF השני שלנו, הילדה שלנו נולדה".

"כשגילינו כשהייתי בשבוע ה 11 שלעובר שלנו יש תסמונת דאון. בהתחלה, היינו שבורים, אבל זה בגלל שלא היה לנו ניסיון עם תסמונת דאון וזה היה משהו שבכלל לא ציפינו לו. התאבלנו במשך מספר ימים, ואז בעלי ואני החלטנו שאנחנו רוצים ללמוד על הנושא כדי שנוכל להיות מאושרים ולצפות ללידה של הבת שלנו".

התעוררות

ברגע הזה ג'סיקה ובעלה היו במשימה ללמוד הכל על תסמונת דאון. הם יצרו קשר עם עמותה מקומית והחלו במסע בעקבות הידע.

ג'סיקה הסבירה: "ידע היה הגורם המרכזי בשינוי הרגשות שלנו כלפי תסמונת דאון. קלטנו שאנחנו פשוט לא מבינים את האבחון בגלל שלא ידענו שום דבר על תסמונת דאון. זה טבעי לחשוש מדברים שאנחנו לא מכירים או מבינים, אז יצרנו קשר עם אנשים בקהילה שלנו שיש להם ילדים עם תסמונת דאון ויצרנו חברויות נפלאות.

התחלנו לראות שאין סיבה לפחד מזה, ושאנחנו ברי מזל שנבחרנו ללדת ילדה כל כך מיוחדת וייחודית".

אך היו אלה חודשיים אחרי הלידה של בתה, כשג'סיקה פרסמה את 'הביקורת' המרגשת שסחפה את האינטרנט בסערה.

"כשעשיתי את ההזמנה שלי אמרתי, 'כמות רגילה של כרומוזומים, בבקשה!' זה מה שכולם מקבלים וגם אני רציתי את זה. הם קראו לי זמן קצר אחרי שההזמנה שלי הייתה בייצור ואמרו, 'חדשות נפלאות, הרשינו לעצמנו לשדרג אותך עם כרומוזומים נוספים בחינם! את תקבלי את תוספת הכרומוזומים עם ההזמנה שלך בעוד 9 חודשים'. מה?! כעסתי".

"כל האחרים שראיתי בפוסטים המושלמים באינסטגרם לא קיבלו כרומוזומים עודפים. ובכן, החלטתי שלקבל את ההזמנה שלי עם כרומוזומים עודפים עדיפה מאשר לא לקבל את ההזמנה בכלל, אז הרגשתי בנוח וחיכיתי שההזמנה המשודרגת תגיע. קיבלתי את ההזמנה שלי לפני חודשיים ואני כותבת את הביקורת הזו כדי שאחרים ידעו ששדרוג עם כרומוזומים עודפים הוא מדהים!! אם מציעים לכם אותו, בהחלט תיקחו אותו! פרסמתי כמה תמונות של המוצר המוגמר ואתם יכולים לראות שעודף כרומוזומים בהחלט שווה אתת זה – הוא חמוד במיוחד ויוצא מן הכלל! כל כך הרבה אושר. בטוח הייתי קונה אותו שוב".

הפוסט שלה התפשט כמו אש בשדה קוצים בפייסבוק. 352,000 אנשים עשו לו לייק, כשרבים אחרים מגיבים דברים נפלאים.

"התגובות היו כל כך חיוביות, אוהבות, ומקבלות, שאני פשוט נדהמת. שמעתי שאנשים רבים שגם להם נולד לאחרונה תינוק עם תסמונת דאון, והם עדיים מנסים לקבל את זה אחרי שהיו במקום חשוך מאוד. לשמוע שהפוסט שלי נגע בהם ועזר להם להחלים זה מדהים, וזה משהו שאנצור לשארית חיי".

היא המשיכה, "כשאתם מקבלים אבחון של תסמונת דאון, זה מפחיד רק בגלל שזה לא משהו שציפיתם לו. חשוב לתת לעצמכם להתאבל ואז להבין שזה לא דבר רע, אלא פשוט שונה. אבל כל הילדים שונים, ואין הבטחות שילד שיוולד לכם לא יסבול ממחלה כזו או אחרת או שוני מסוים".

"ילדים עם תסמונת דאון יותר דומים לכל ילד אחר מאשר הם שונים, וחשוב לא להתאבל על זה יותר מדי זמן, כי בקרוב מאוד אתם תהיו מאוהבים בילד שלכם!".

הפוסט:

לכל ילד מגיע להיוולד ולגדול עם כל האהבה שההורים שלו יכולים לתת. ילדים עם תסמונת דאון אינם שונים, וה'ביקורת' של ג'סיקה משקפת את המציאות בצורה מושלמת. הלוואי וכולם היו מסתכלים על זה כמו שהיא ובעלה מסתכלים על זה.

אם חשבתם שהפוסט של ג'סיקה היה משולם, שתפו אותו כדי להפיץ את המסר החשוב לכמה שיותר אנשים.

17 תמונות שמוכיחות שלאמהות יש את העבודה הכי קשה בעולם

רופאים הפצירו באישה לנתק את מכשיר ההנשמה של בעלה, היא נישקה אותו – ואז חסמה את צינור ההנשמה