in ,

אזהרה של אמא: אם הילד שלכם מתחיל לעשות את זה, קחו אותו מיד לבית החולים!

ראינו את הסרטון הזה ברשת ומיד הוא הסב את תשומת ליבנו. בסרטון רואים ילדה קטנה מתנהגת בצורה מוזרה מאוד. ולא יכולנו שלא להמשיך לקרוא הלאה – ומזל גדול שעשינו זאת.

הסרטון פורסם על ידי אמנדה לואיס, אמא מארצות הברית.

בוקר אחד, בתה בקושי יכלה לעמוד. הרגליים שלה לא תפקדו כמו שצריך והיא הייתה עצבנית מאוד. האמא פעלה לפי האינסטינקטים שלה ולקחה אותה לבית החולים.

ומזל גדול שעשתה זאת; מסתבר שהילדה סבלה מ'שיתוק קרצייתי' – משהו שעלול לקרות לכל אחד ואחת מאיתנו.

קראו את האזהרה של האמא, ושתפו את הסיפור שלה. כולם צריכים להכיר את זה!

היה לנו בוקר מפחיד מאוד היום…למרבה המזל הכל בסדר אבל רציתי לשתף את זה איתכם על מנת שתהיו מודעים.

אוולין החלה להתנהג מוזר אתמול בלילה. היא לא רצתה לעמוד אחרי האמבטיה וללבוש את הפיג'מה שלה. עזרתי לה לעמוד ולהיכנס למיטה. היא הייתה קצת עצבנית אז בסופו של דבר ישנתי איתה במיטה כל הלילה.

הבוקר היא התקשתה לעמוד. היא בקושי יכלה ללכת, או לזחול, ולא הצליחה להשתמש בידיים שלה. צילמנו כמה סרטונים ושלחנו אותם למשפחה שלנו כדי לבדוק האם יש להם מושג מה קורה לה. החלטנו לקחת אותה לחדר המיון מיד אחרי שצילמנו את הסרטון הזה מכיוון שהתסמינים שלה הדרדרו, ובגלל ההיסטוריה שלנו עם מחלת הסרטן, היינו מודאגים מאוד.

הגענו לחדר המיון מהר ומיד קיבלו אותנו, תודה לאל. הרופא דיבר איתנו במשך דקה ואמר שבמהלך 15 השנים האחרונות הוא ראה 7-8 ילדים בני גילה עם תסמינים זהים וסביר להניח שמדובר בקרצייה. הם בדקו אותה, הברישו את שערה היטב ובסופו של דבר הם באמת מצאו קרצייה מתחבאת על הקרקפת שלה.

קוראים לזה שיתוק קרצייתי. הוא יכול להשפיע גם על כלבים ועלול להיות קטלני. אני שמחה שלקחנו אותה לבית החולים בזמן ושזה לא היה משהו חמור יותר ושמצאנו אותה לפני שהמצב נהיה חמור יותר.

קרציות נמצאות בכל מקום עכשיו אז אם הילדים או הכלבים שלכם מתחילים להתנהג בצורה מוזרה, תבדקו היטב אם יש עליהם קרציות.

אני מרגישה רע שלא ראיתי את הקרצייה הזו מוקדם יותר, אבל בחיים לא הייתי חושבת שמדובר בקרציה. זה מטורף שחרק קטן יכול לעשות את זה.

אנחנו עדיין בחדר המיון. עכשיו שהקרצייה הוסרה, אוולין תתחיל להרגיש טוב יותר תוך מספר שעות. היא נהנית מהקרטיבים ומצפיה בסרטים מצוירים.

הם רוצים שתישאר בהשגחה עוד כמה שעות לפני שנוכל ללכת הביתה.

בוקר משוגע.

עדכון: לא ידעתי שהסרטון הזה יתפשט כל כך מהר ברשת. אז עבור אלו מכם שלא מכירים אותנו אישית, אוולין מרגישה הרבה יותר טוב. לקח לה עד בוקר למחרת לחזור לעצמה. היא עכשיו מתנהגת כמו אוולין הרגילה. היא מתלוננת הרבה שהראש שלה מגרש, אבל חוץ מזה היא בסדר.

בעלי ואני עדיין בשוק ממה שקרה לתינוקת הקטנה שלנו ואני שמחה שהצלחנו לעורר מודעות לנושא. זה לא שכיח, אבל טוב להיות מודעים שאם הילדים או חיות המחמד שלכם לפתע מרגישים חולשה בידיים או הרגליים – חפשו קרצייה!

אני כל כך שמחה שהבאנו אותה לרופא לפני שהתסמינים החמירו, ושלרופא באותו היום בחדר המיון היה ניסיון עם מקרים כאלו בעבר, אחרת מי יודע כמה בדיקות היו עושים לה לפני שהיו מבינים מה קרה לה.

תודה לכולם על המילים החמות ועל התמיכה שלכם בזמן המשוגע הזה.

צפו בסרטון של אוולין כשהיא לא מצליחה ללכת:

מחקר חדש קובע: אנשים שמתקשים לקום בבוקר הם בעלי מנת משכל גבוהה יותר מאחרים

הילדה סירבה לקום ממנוחת צהריים: כשאמא סובבה אותה היא קלטה את האמת המפחידה