in

אזהרה לכל ההורים! אמא כמעט איבדה את התינוקת שלה בגלל טעות שכולם עושים

אין יותר מדי גרועים יותר מאשר לראות את התינוק או התינוקת שלכם נלחמים על חייו או חייה.

אלו היו הנסיבות המצערות שנאלצו לעבור האמא הסקוטית בת ה 28, כירסטי קלארק, ובעלה כריסטופר קלארק בן ה 29, ב 4 לאפריל השנה. הזוג החליט לבלות יום עם הבנות שלהם, מאלינה בת ה 3 והארפר בת 3 השבועות, אך הטיול הפך לגיהנום אמיתי.

הייתה להם נסיעה ארוכה הביתה בגלל הפקקים, ואחרי שהניחו את הארפר לשחק כשהגיעו הביתה, הם מיד הבינו שמשהו לא כשורה. השפתיים של הארפר הפכו כחולות, הלסת שלה ננעלה וקצף לבן החל לצאת מהפה והאף שלה. כירסטי מזהירה עכשיו את כל ההורים.

ה 4 לאפריל היה אמור להיות יום כיף עבור המשפחה של כירסטי וכריסטופר, הזוג יצא בשעה 14:30 לאחר צהריים של קניות יחד עם שתי הבנות שלהם.

בסביבות השעה 18:30 הם החלו לחזור הביתה. הנסיעה ארכה שעה ו 45 דקות, כשהארפר חגורה בכיסא הבטיחות שלה כרגיל. כשהגיעו הביתה, הארפר בת 3 השבועות ישבה 15 דקות נוספות בכיסא הבטיחות בזמן שכריסטופר וכירסטי השכיבו את מאלינה לישון.

כשבני הזוג לקחו את הארפר מהכיסא, הם מיד הבחינו בתסמינים מפחידים ומיד לקחו אותה לבית החולים.

"כשהגענו הביתה השעה הייתה הרבה אחרי שעת השינה של מאלינה, אז הכנסנו את הארפר בכיסא הבטיחות והיא נשארה בו כ 15 דקות בזמן שהשכבנו את מאלינה לישון", אמרה כירסטי.

"בעלי הוציא את הארפר והושיב אותה על הברך שלו, אבל היא נראתה לא בנוח אז הוא השכיב אותה על המשטח והיא בעטה ברגליה ולא נראתה מרוצה".

"אמרתי לו שהשפתיים שלה נראות כחולות ואז הוא הבחין בלחיים האדומות שלה. הוא הרים אותה ומיד הבנתי לפי הפנים שלו שמשהו לא בסדר".

למרות החשש של כירסטי שהיא תאבד את בתה, הרופאים בבית החולים הצליחו להחיות את הארפר. הם הזהירו את ההורים שתינוקות שמבלים זמן רב מדי בכיסא רכב נמצאים בסיכון גדול לסבול ממחסור בחמצן. מסתבר שהארפר סבלה מהתקף כתוצאה מכך שרמת החמצן שלה צנחה. כשהם השכיבו את התינוקת על הרצפה, העליה הפתאומית ברמת החמצן גרמה לה להתקף.

עכשיו כירסטי עושה כמיטב יכולתה להזהיר הורים אחרים מפני מה שהיא מאמינה הייתה  סכנה נסתרת. "כשהרופא אמר לנו שזה היה כיסא הבטיחות, לא האמנתי. חשבתי ש'אין סיכוי'. לא הבנתי למה אף אחד לא אמר לנו את זה".

"כמובן ששמענו שאסור להשאיר תינוקות בכיסא הבטיחות במהלך הלילה מכיוון שזה מזיק לעמוד השדרה אבל בחיים לא שמענו דבר כזה".

"כשהילדה בת ה 3 שלי הייתה תינוקת היינו נוסעים 4 שעות כשהיא בכיסא הבטיחות, ומעולם לא הייתה לנו בעיה".

"הרופאים בבית החולים אמרו לנו שזו בדרך כלל בעיה אצל תינוקות שנולדו בטרם עת, אבל הארפר היא תינוקת גדולה. היא שקלה 3.7 ק"ג כשנולדה, והיום היא שוקלת 3.88 ק"ג".

"אחרי שהבנו את הסיבה, כריסטופר ואני הרגשנו כעס גדול על עצמנו – הרגשנו שעשינו את זה לתינוקת שלנו. זה היה מחריד".

"אבל דיברנו עם אנשים רבים וגם הם מעולם לא שמעו על זה, והיו אנשים עם דעות שונות".

"זו הסיבה שידענו שאנחנו חייבים לשתף את מה שקרה להארפר מכיוון שהורים צריכים לדעת. שעתיים בלבד בכיסא הבטיחות ויכולנו לאבד אותה. זה כל כך מפחיד".

"הייתי אומרת לכל הורה פשוט לשים לב טוב טוב לתינוק שלו ואם התינוק לא חייב להיות בכיסא הבטיחות אז להוציא אותו בגלל שזה לא שווה לעבור את מה שאנחנו עברנו".

"שמרו ותכירו את התינוק שלכם. אם משהו לא נראה בסדר, קחו אותו מיד לבית החולים".

למרבה המזל, הארפר החלימה בצורה טובה והיום היא תינוקת בריאה ומאושרת, אבל הסיטואציה יכלה להסתיים בצורה אחרת לגמרי. תודה לאל שכירסטי וכריסטופר פעלו במהירות ברגע שהבינו שמשהו לא כשורה, ושהרופאים בבית החולים הצליחו להציל את חייה של התינוקת.

האם הכרתם על הסכנה לתינוקות כאשר משאירים אותם בכיסא הבטיחות זמן רב מדי? שתפו את הסיפור כדי להפיץ את המידע לחברים ומשפחה. זה יכול להציל חיים!

2 נערים החלו לשיר דואט, אבל כשהנערה פתחה את הפה, הנער נותר בשוק מהקול שלה

תפסיקו לקנות עגבניות. כך תוכלו לגדל בעצמכם עגבניות בדלי קטן אצלכם בבית!